Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - takotekin

Pages: [1] 2 3
1
General Discussion / Sağlık Haberlerine Göz Atın
« on: August 25, 2021, 01:54:26 pm »
Sağlıkla ilgili haberler, köşe yazıları ve çok daha fazlası internet adresimiz üzerinde siz değerli kullanıcılarımızla paylaşılıyor.

Sağlık haberlerini dilediğiniz zaman ücretsiz şekilde okuyabilirsiniz. İnternet üzerinde paylaşılan sağlık haberlerimiz güvenilir kaynaklardan alınmıştır. Gönül rahatlığı ile içeriklerimize göz atabilirsiniz. Sağlıkla ilgili her detaya internet adresimizde yer veriyoruz. 2021 yılının en güncel sağlık haberlerine hemen erişebilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinde son dakika sağlık duyurularına da yer veriyoruz. En son ve güncel sağlık paylaşımları ücretsiz olarak sizleri bekliyor. Güncel sağlık haberleri konusunda sizlere en iyisini sunabiliyoruz. Hemen sitemize giriş yaparak bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde her zaman en güncel sağlık haberlerine yer veriyoruz. Sağlık haberlerimiz ile hayatınızı çok daha pozitif hale getirebiliriz. Güncel sağlık haberlerini internet üzerinden kolayca okuyabilirsiniz.

En Yeni Sağlık Haberleri
Sağlık konusunda gündemi yakından takip ediyor ve sizlere sunuyoruz. Türkiye'nin en iyi sağlık siteleri arasında yer alıyoruz. Sağlık ile ilgili her türlü içeriğe yer veriyoruz. En güncel haberlere tek tıkla sitemizden erişebilirsiniz. Paylaşımlarımız nedeniyle her geçen gün daha fazla kişiye ulaşabiliyoruz. Sağlık gündemine ait gelişmeler sağlık haber sitemizde yer alıyor.

Güncel sağlık haberleri arıyorsanız hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sağlık ile ilgili gündemi yakından inceliyoruz. Sağlık alanında ortaya çıkan tüm gelişmeler ve son dakika haber kaynaklarına göz atabilirsiniz.

2
General Discussion / Sağlık Sektörü Web Tasarım Uzmanları
« on: August 25, 2021, 03:20:24 am »
Sağlık web tasarımı profesyonel web tasarım hizmetlerinden faydalanması gereken sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Sağlık web sitenizi kurmak size bir çok fayda sağlayacaktır.
Sağlık web tasarımı dediğimiz zaman bir öğretmenin kişisel web sitesinden devlet veya özel hastanelere, polikliniklere, diyetisyenlere, diş hekimlerine, plastik cerrahi vb. tüm sağlık hizmetlerini kapsar. Bu nedenle çalışacağınız web tasarım firmasının çeşitli sektörlerle çalışmış deneyimli bir firma olması önemlidir.

Dağıtım uyumluluğu ve karlılık her zamankinden daha talepkar hale geldi, bu nedenle çözüm paketimizi modern sağlık kuruluşunun mevcut ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarladık.
Uzun yılları aşkın web tasarım deneyimiyle ekibimiz, tıbbi uzmanlığınızın markalama sağlık reklam ajansı ihtiyaçlarını karşılayan özel bir site tasarlama beceri ve yeteneklerine sahiptir.
Sağlık sektörü web tasarımı Sağlık bilgi güvenliğini biliyoruz

Tıp endüstrisine benzersiz şekilde odaklanmamız, sağlık hizmetleri bilgi teknolojisinin bu önemli ve büyüyen yönü konusunda uzmanlaşmamızı ve profesyonelleşmemizi sağladı.
Web sitesi güvenliği
Güvenli e-posta
SSL Sertifikaları
Elektronik tıbbi kayıtlar
EHR ve Hasta Portalı Arayüzleri

Sağlık sektöründeki doktor web sitesi tasarımı ihtiyacı olan müşterilerimizin HIPAA yönergelerini karşılamalarına ve anlamalarına yardımcı olma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz.

Sağlık Hizmetleri Web Tasarımı, ara yüzünüz, sağlık hizmeti web tasarımınız veya sağlık hizmetleri pazarlama ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, mükemmel son teknoloji çözümü bulmanıza yardımcı olabilir.

3
General Discussion / Hazır Ofis İçin Personel Gerekir mi?
« on: July 30, 2021, 05:50:32 pm »
Günümüzde çalışma koşulları ve imkânları son derece farklı bir hal almıştır. Artık kendi işinin sahibi olmak isteyen kişiler her ne kadar adres zorunluluğu olsa da sıfırdan başlayarak bütün her şeyi ile yeni bir ofis kurmak zorunda değildir. İnsanlar yeni bir iş kurmanın heyecanını yaşarken ofis kurmanın zorlukları ile karşılaşmak durumunda kalıyordu. Şimdilerde yeni bir ofis kurmak yerine hazır ofis seçeneği ile kişiler cüzi miktarlarla ofis sahibi olabiliyor.

Kurulan bir iş neticesinde görüşmeler yapabilmek için ve zorunlu olan işyeri adresine sahip olabilmek için ofis kurmak zorunda kalan kişiler ciddi bir miktar harcama yapmak durumunda kalıyordu. Sanal ofis seçeneği birçok iş kuran kişiye ciddi oranda kolaylık sağlıyor. Sanal ofisler sayesinde ofis kurmak için zaman ve para harcamak zorunda kalmayan iş sahipleri tamamen bütün gücünü kurdukları iş için kullanabiliyor. Böylece kişiler iş ile ilgilenirken ofis yönetimi ile ilgilenmek zorunda kalmıyor.

Sanal ofis fiyatları genel olarak bilmeyenleri tedirgin etse de incelendiğinde görülüyor ki fiyatlar oldukça makul kalıyor. Siz tamamen işinize odaklanıp işlerinizi yürütürken ofis ile alakalı bütün işlemler kiraladığınız sanal ofis yetkililerine kalıyor. İş ile bağlantılı olarak gelen kargolarınız, tebligatlarınız ofis sorumluları tarafından kabul edilerek güvenli bir şekilde sizlere teslim edilir. Böylece fazladan bir ofis personeli çalıştırmak durumunda da kalmazsınız.

4
General Discussion / Mikro Kaynak Saç Fiyatları Nasıl?
« on: February 03, 2021, 07:16:21 am »
Teknolojik imkanların çok daha ergonomik şekilde kullanıldığı bir başlık olan mikro kaynak, bayanların sık tercihlerindendir. Diğer kaynak işlemlerine kıyasla, daha ön plandadır. Bunun elbette ki birçok sebebi olabilmektedir. En başta, ağrısız ve sızısız şekilde tak-çıkar işlemlerinin olmasıdır. Kullanımı da çok konforludur. Ayrıca mikro kaynak İstanbul merkez ofisimizde yer alan ürünlerimiz, orijinal saç tellerinden temin edilmektedirler.

Özenle tercihleri yapılan ürünlerimiz, uzun süreli kullanıma son derece uygundur. Bayanların kafalarında çeşitli soru işaretleri olabiliyor. Saçlarına uyum sağlar mı, saçlarında boya olduğunda kaynak yapılır mı? Birçok diğer birtakım soru işaretlerinden de bahsedebiliriz. Ancak burada önemli olan konu, uzman kişilerin süreç içerisinde yer alıyor olmalarıdır. Saç kaynak merkezi bünyesinde yer alan uzmanlarımız, her aşamada sizlere eşlik ediyorlar.

Üstlendikleri görev, saçlarınızın analiz edilmesidir. Renk ve boya uzmanlarımız, saçlarınızın renk tonunu profesyonel bakış açıları ile belirliyorlar. Saçlarınızın analizi yapılırken, seyrekliğine veye yoğunluğuna, tel yapısını kalın ya da ince oluşuna bakıyorlar. Bu karakteristik detayların üzerinden geçtikten sonrasında gerekli tercihleri ortaya sürüyorlar. Raporlara göre mikro kaynak saç ürünlerinizi hazırlıyorlar.

Öncesinde eğer isterseniz saç kaynak merkezi İstanbul sitemizde yer alan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Önden bir inceleme yaparsınız. Ardından beğendiklerinizi belirlersiniz. Daha net bir inceleme talep ederseniz ofisimizde sizleri misafir etmek isteriz. Analizler sonrasında saçınıza en uygun olan ürünü alabilirsiniz.

5
General Discussion / Şık Doktor ve Hemşire Forması
« on: January 04, 2021, 12:17:51 pm »
Doktor ve hemşire forması alışverişlerinizde, şıklığı da ön planda tutmaktan kaçınmayınız. Ama dilerseniz öncelikli olarak, bizim burada bahsetmiş olduğumuz şıklık kavramını biraz daha açıklığa kavuşturalım. Şık demek, abartı renkler, süslemeler demek değildir. Kişinin üzerine yakışan, gereksiz bol ya da dar durmayan, kişiyi yansıtmaktan kaçınmayacak olan kıyafetlerdir. Bugün baktığımızda, mesleki üniformalarımızın, sanki, normal kimliğimizi ne kadar saklarsa o kadar iyiymiş gibi anılmasıyla karşılaşıyoruz. Ancak, böyle olmak zorunda değildir. Tercih edeceğiniz doktor forması rengi, belli başlı, üniforma görüntüsünü bozmayacak olan tasarım dokunuşları, zarif ve şıklığınızı, en önemlisi kimliğinizi ve doğallığınızı aktarmada önemli olacaktır. Tabii ki şıklık kavramı içerisinde bahsetmekten çekinmediğimiz konulardan bir tanesi ve belki de en önemlisi kumaş malzemesidir.

Şık bir üniforma tercihi için, likralı forma seçimi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Hem dokusunun kaliteli olması, hem uzun süreli mesai çalışmalarında yeterli olması sebebiyle, üniformalarınızın, likra kumaşıyla üretilmiş olmasına önem vermeli, bunun onayını almalısınız. Üniformalarınızı satın alırken, iade konusunda garanti istemeyi ihmal etmeyin. Bunu neden belirtiyoruz. Çünkü bazen üniformalar, üzerinize istediğiniz gibi oturmayabilir. Bu tip durumlarda da iade yapmanız gerekebilir. Gelelim, solma konusuna. Koyu renkli üniforma tercihlerinizi yaparken, birkaç yıkama sonrasında, o hoş görüntünün tamamen solmasını görmeyi istemezsiniz. Bu yüzden mutlaka solmaya karşı dirençli, elastik ve dayanıklı bir malzemeyle üretilmiş olan üniforma tercihinde bulunmalısınız.

6
General Discussion / Belediye Yardımlaşma Playformu
« on: December 25, 2020, 02:21:18 pm »
İlk bakışta kulağa belki de biraz garip geliyor. Çünkü Türkiye siyaseti, genel olarak, oldukça katı kuralların olduğu bir alanda ilerlemektedir. Henüz yeni yeni siyasetçileri YouTube gibi sosyal medya kanallarında görmeye alıştık. Bu bile sindirmesi kolay olmayan bir konu olurken, çeşitli e-belediye forumlarının kurulması da üzerine geldi. Fakat artık bu tip internet içeriklerinin, platformlarının artış yaşandığını söylemek zorundayız ve bunu kabul etmeliyiz.

Zaten biliyorsunuz. Halihazırda e-devlet bulunuyordu. Yani, zaten devlet ile ilişkili olan çeşitli işlemlerimizi, bu platformlarımız içerisinde yapabiliyorduk. Şu anda da bunun yerine daha farklı bir hizmet içeriğini görebiliyoruz. Dijital belediyecilik anlayışının, çok daha sosyal bir şekilde şu anda belediye forum platformları aracılığıyla, kullanıcılarla paylaşıldığını görmekteyiz.

İçerik detayı paylaşmak, sizleri biraz daha konu hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Bu tip platformlarda yer aldığınızda, ne tip hizmetleri bulabiliyorsunuz? Öncelikli olarak, e-devlet başlığından biraz daha farklı olarak, belediyecilik hizmetlerinin, daha sosyal bir kapsama alanında yer aldığını söylemek isteriz. Belediye forumu olarak adlandırılan platformlarda, yardımlaşmak esastır.

Yardımlaşmanın, ihtiyaçlara yanıt verilmenin odak noktası olmayı hedeflemekte olan forumlarda üyelik oluşturmak ücretsizdir. Girişlerinizi hiçbir şekilde ödeme yapmadan oluşturuyorsunuz. Kimlik doğrulaması da şu anda istenmiyor. İlerleyen dönemlerde, bu tip platformlarının kullanıcı sayılarının artışı ile belki bu da talep edilebilir. Ancak şu anda girişleriniz serbest bir şekilde gerçekleşiyor. Sizler de giriş taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

7
General Discussion / Gündemi Takip Et İnternet Haberleri
« on: December 20, 2020, 12:30:38 pm »
Gündemi takip etmek için internet haberlerini mi kullanıyorsunuz? Kabul etmek gerekiyor ki artık televizyon seyretmenin modası gittikçe geçti. Dahası, geleneksel habercilik denilen bilgilendirme kanallarının da modası geçmeye başladı. Gazete okumanın ya da televizyon izlemenin güncel haberlere erişebilmek noktasında pek de yeterli olmadığını biliyoruz. Bu tarz bir durumun var olmasından ötürü de sizlere önerebileceğimiz Ulak.news sitesine giriş yapmalısınız. Bu alandan geçerli girişlerinizi sağladıktan sonrasında, güncel haberler kategorisini daha hızlı bir şekilde takip etmeye başlayabiliyorsunuz. Ajansların yayınlarına erişiyor, son dakika haberler başlığında yer alan Türkiye gündemine ait başlıkları okuyabiliyorsunuz. Dahası, kategoriler şeklinde belirlenmiş olan haberlere erişiyorsunuz. Teknoloji gibi ekstra başlıkları da yine bu alanda bulabiliyorsunuz.

Gündemi takip edebilmek için Ulak.news sitesinin, çok sayıda farklı olan ajansı kaynak edindiğini belirtmek istiyoruz. Farklı görüşlerin önemsendiği, haber çeşitliliğine yer verilen bu alanlarda farklı görüşlere dair olan çok sayıda haber sizlere ulaştırılmaktadır. Haberlerin doğrulanmış olmaları da çok önemli bir kriter şeklinde site içerisinde yer almaktadır. En son haberler arasında gündem takibi yaparken, mutlaka haberlerin yanlarında içerik bilgilerinde hangi ajansa ait olduğu bilgisi de geçiriliyor. Bu bilgiyi haber başlıklarının hemen sol tarafında görüyorsunuz. Diken, OdaTV, Aydınlık, Haber Türk, Sözcü, Dokuz Haber gibi ajansların site içerisinde üst sekmeler kısmında yer aldığını gözlemleyebiliyoruz. Dilediğinizde, bu sekmeleri kullanarak da ajanslara ait olan yayınları okuyabildiğinizi hatırlatmak istiyoruz.

8
General Discussion / Gelin Arabası Süsleme Fiyatları
« on: December 09, 2020, 04:42:40 am »
Gelin arabası süsleme, firmaların hizmet paketleri şeklinde evliliğe hazırlanan kişilere vermiş oldukları hizmetler arasındadır. Özellikle düğün öncesindeki o karmaşanın içerisinde bu tarz ayrıntılar gözden kaçabilmektedir. Dolayısıyla süsleme işlemleri için gerekli maddi bedel karşılığında firmalarla anlaşabiliyorsunuz. Bu tarz hizmetlerden sonrasında gerekli süsleme işlemlerini firmalar üstleneceklerdir. Fiyat konusu ise elbette ki en önemli konular arasındadır. Sonuçta zaten birçok masrafın yapıldığı yatırımın yapıldığı düğünde, bir de bunun üzerine gelin arabası süsleme işi fiyatının büyüklüğünden bağımsız olarak can sıkıcı etki yaratabilmektedir. Öncelikli olarak şunu belirtmek isteriz ki, fiyatlandırma konusu firmaların bireysel tercihlerine bağlıdır. Genel olarak fiyatlandırma aşağıdaki kriterlere göre yapılmaktadır:

•   Gelin arabasının boyutu
•   İstenilen tasarımın ne olduğu
•   Tasarım için kullanılacak olan malzemenin durumu
•   Araç içinin de süslemeye dahil edilip edilmeyeceği
•   Kullanılan malzemelerin kalitesi
•   Düğün sezonunda olup olmama durumu
•   Malzemelerin tedarikinin kur üzerinden olmasından ötürü halihazırdaki kur değerleri

Bu tarz ayrıntılar sonrasında firmalar sizlere uygun olarak bir fiyat hesaplaması yapacaklardır. Şu anda özellikle de pandemi sürecinde olmamızdan ötürü biliyoruz ki birçok süsleme firması indirim yapmaktadırlar. Bu süreci değerlendirmek isterseniz eğer ki, daha ucuza gelin arabası süsleme fiyatları ile karşılaşacağınız beklenen bir durumdur. Şu anda firmaların ortalama olarak 300-600 TL arasında değişen fiyat listelerinin olduğunu biliyoruz. Bu değişen fiyatlandırma da tabii ki gelin arabası tercihiyle, malzemelerin ve süsleme detaylarının tercihiyle değişkenlik göstermektedir.

9
General Discussion / Sanal Ofis Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?
« on: November 08, 2020, 02:03:40 pm »
Sanal ofis kiralama taleplerinin, son yıllarda daha çok artmakta olduğunu görüyoruz. Eskisi gibi sıfırdan bir ofis kurmak, sıfırdan bir yatırım yapmak, mantıklı gelmemektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Türk insanı, iş hayatında gerçekten de göçebe bir yaşam stratejisi izlemektedir. Yani sürekli başka bir kariyere yolculukta gereken enerjiyi üzerinde bulmaktadır. Girişimci bir ruha sahip olan, kariye değişimlerine açık olan bir toplumsal dinamiğin kendisine yer bulmasıyla birlikte bu durum gözle görülür olmuştur. Dolayısıyla artık sıfırdan ofis kurmak gereksiz görülmeye başlanmıştır. Bugün bizler de bu talebi tespit edip, Ritim Office ekibi olarak sizlere; daha dinamik ve çok daha masrafsız olan, işinizin prestijini sağlayacak, iletişim dinamiklerini kuracak olan hazır ofis kiralama hizmetleri sunmaktayız.

Bünyemizde yer alan sanal ofis kiralama fiyatları değişim gösterebilmektedir. Bu konu için iletişim hattımızdan bize ulaşmanızı tavsiye etmekteyiz. Sanal ofis hizmetlerimizi aldıktan sonrasında, şirketiniz tamamen kurumsal bir kimlik edinmiş olacaktır. Fiyat kısmında, tercih edeceğiniz kiralama seçenekleri oldukça etkili olacaktır. İster hazır ofis kiralamayı seçin isterseniz de bunun yerine toplantı odaları kiralayın. Bu bütçenize göre değişecek bir konudur. Lokasyon açısından şehrin en iyi yerlerine konumlanmış olan hazır ofislerimizi fiziksel olarak da görmek isteyebilirsiniz. Böyle bir talebiniz varsa şayet, iletişim noktasından bizlere ulaşarak, randevu alabilirsiniz. Artık kurumsal dünyaya adım atmak, prestijli bir konum kazanmak çok daha kolay.

10
General Discussion / Çöp Poşeti Kullanmanın Gerekliliği
« on: October 26, 2020, 09:27:32 am »
Evlerde ve diğer ortamlarda çöp poşeti kullanımının artması farklı çeşitlerde ve farklı niteliklerde çöp poşeti üretimini de aynı oranda arttırmıştır. Özellikle son dönemlerde farklı firmalara ait yüksek dayanıklılığa ve uygun fiyatlara sahip çöp poşetleri zincir mağazalar başta olmak üzere birçok yerde satılmaktadır.

Çöp poşeti kullanımı, yerine market poşeti kullanmak gibi alternatiflerle kıyaslanamayacak derecede önemlidir zira normal poşetlerin yerine getiremediği birçok işlevi bulunmaktadır. Bunların başında birçok ev sahibinin önem verdiği şey olan kötü kokunun dışarı yayılması gelmektedir. Normal poşetler kötü koku yayılımını önlemezken özel olarak üretilen çöp poşetleri kötü kokuyu içeri hapsederek çok daha hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Çöp poşetlerinin bir diğer önemli işlevi çöplerin çöp kutusuna değmesini önlemesidir. Bu sayede mikroplar çöp kutusu ile temas haline geçmez ve hijyenik bir mutfak ortamı sağlanmış olur.

Özetlemek gerekirse çöp poşeti kullanmak günümüz koşullarında gerekliliğin de ötesinde şarttır. Çöp poşeti kullanmak hem daha derli toplu bir görüntü sağlar hem de daha hijyenik bir ortam oluşmasını sağlar. Bu kadar sıklıkla kullanılan çöp poşetlerinin rulolar halinde alınması yeterli olmayabilir. Özellikle haftada en az 4 kez çöp poşeti değiştirme ihtiyacı duyulduğu hesaba katılırsa toptan çöp poşeti almak daha kazançlı ve kolay olacaktır. Toptan çöp torbası almak için online satış sitelerini tercih edebilirsiniz.

11
General Discussion / Çöp Poşetlerinin Boyutları
« on: October 25, 2020, 12:48:51 pm »
Çöp poşetleri, ihtiyaca ve kullanılacak olan çöp kovasının boyutuna göre farklı boyutlarda üretilmektedir. Bu boyutlar; küçük boy, orta boy, büyük boy ve battal boy şeklindedir. İşte çöp poşetlerinin boyutları, kullanım alanları ve detaylı incelemesi.

Küçük Boy: Küçük boy çöp poşetleri yaklaşık 40x45 cm ebatlarında üretilmektedir. Bu çöp torbaları daha küçük boyuttaki çöp kovaları için uygun olmaktadır.
Orta Boy: Orta boy çöp poşetleri 55x60 cm ebatlarında üretilmektedir. Küçük boy poşetlere oranla daha uzun kullanım sağlayan orta boy poşetleri, iki günde bir değiştirmeniz gerekmektedir.
Büyük Boy: Büyük boy poşetleri 65x80 ebatlarında üretilmektedir. Oldukça derin olan bu poşetler üç, dört günde bir değiştirilmektedir. Diğer poşetlere oranla kullanımı daha kolaydır. Çünkü daha ağır olan çöpleri orta ve küçük boy poşetlere oranla daha iyi kaldırmaktadır. Yani dayanıklılığı daha yüksektir.
Battal Boy: Battal boy çöp poşetleri 75x90 cm ebatlarında üretilmektedir. Battal boy poşetler genellikle ev dışı ortamlarda kullanılmaktadır. Lokantalar ve yemek üzerine kurulu işletmeler bu poşet türünü tercih etmektedir.
Jumbo Boy: Battal boydan bile büyük ebatlara sahip Jumbo boy çöp poşetleri, 80x100 cm ölçülerinde üretilmektedir. Bu boydaki poşetler genellikle otel, hastane ve temizlik firmaları tarafından tercih edilmektedir. Kapasitesi ve dayanıklılığı oldukça yüksektir.

Çöp torbası satın alırken yukarıdaki boyutlardan ihtiyacınıza uygun olanı tercih etmelisiniz.

12
Ad ve soyad insanların hayatında oldukça büyük önem arz eder. Tanışma esnasında, ticaret hayatında, akademik kariyerde veya sosyal yaşantıda ilk intibahı sağlar isim ve soyisim. Çeşitli sebeplerle isim değiştirmek isteyen bireylerin mahkemeye başvurarak isim değiştirme davası açması gerekmektedir. Mahkemeye sunulacak sebepler doğrultusunda isim değiştirmek mümkündür. Bu sebeplerin başında; alay konusu olabilecek bir isme sahip olmak, herkes tarafından bilinen bir suçluyla aynı isme sahip olmak, telefuz güçlüğü çekilen bir isme sahip olmak ve ahlaka uygun olmayan bir isme sahip olmak gelmektedir. Günümüzde isim değiştirme davaları en çok karşılaşılan dava türlerinden biridir.

En çok karşılaşılan bir diğer dava türü ise tazminat davalarıdır. Şüphesizki işçiler için en önemli sosyal güvencelerden biri tazminattır. İş verenin iş sonlandırması sonrası ödemekle yükümlü olduğu tazminat tutarını ödememesi veya pürüz çıkarması durumunda uygulanan dava durumudur. Bu durumda işçinin öncelikle tazminat hesaplama işlemini gerçekleştirmesi, sonrasında ise profesyonel destek alarak hukuki yollar ile hakkını araması gerekmektedir.

Bir diğer sıklıkla karşılaşına dava türü ise tapu iptal davasıdır. Tapu iptal davalarının temeli; gayrimenkullerin hukuka aykırı olan tapuya işlenmesine dayalıdır. Bir taşınamaz malın ticari akit yoluyla veya miras ile el değiştirmesi devredilen tapunun yetkili merciler tarafından tescil edilmesine bağlıdır. Yapılan tescil tapuyu devralanı o gayrimenkulün yasal sahibi olduğunu gösterse bile, bazı sebeplerle yapılan tescil işlemine itiraz hakkı vardır.

13
General Discussion / Bilimkurgu Türündeki En İyi Filmler ve Diziler
« on: October 15, 2020, 01:44:08 pm »
Son zamanlarda en çok sevilen türlerden biri olan bilimkurgu filmleri ve dizileri merakla ve ilgiyle takip edilmektedir. Bu filmlerin ve dizilerin rağbet görmesi bu türde daha çok içerik üretilmesine sebebiyet vermektedir. Peki bilimkurgu türüne ilgi duymaya başlayan biri mutlaka hangi filmleri ve dizileri izlemelidir? İşte muhteşem bilimkurgu film konuları ve dizi konuları!

1.Doctor Who (2010)

Bilimkurgu türü denilince akla gelebilecek en iyi dizilerden biri de Doctor Who! Karakteriyle, ismiyle, davranışlarıyla adeta bambaşka olan bir Doktor, Rose Tyler adında bir kadın ile tanışır. Kadının bu tanışma sonrasında hayatı tamamen değişir.

2.Westworld (2016)

Westworld dizi incelemesine gelinecek olursa: Karanlık bir gelecekte geçen dizide, zenginler için olan bir eğlence parkında yaşananlar konu ediliyor. Yapay zekaların kullanıldığı bu eğlence parkında akıl almaz olaylar yaşanır. Eğlenmek için o parkta bulunan kişiler, silahlı bir nişancıdan kurtulmaya çalışırlar.

3.Deja Vu (2006)

2006 yapımı Deja Vu filmi, New Orleans'ta geçiyor. Feribota konulan bomba nedeniyle yaşanan büyük patlama sonrasında kanıt toplaması için çağırılan Carlin, deja vu'ların büyüsünü keşfeder. Deja Vu, en fazla film incelemesi yapılan filmlerden biri olarak yerini korumaktadır.

4.Avatar (2009)

Avatar, izleyenlerin hayal gücünün sınırlarını zorlayan muhteşem bir seyir sunmaktadır. Hikaye, Na'vi adlı yok olmak üzere olan kişilerin yaşadığı yeni keşfedilmiş bir gezegen olan Pandora'da geçiyor.

14
General Discussion / Ahşap İşleme Makinesi Operatörü Nasıl Olunur?
« on: September 28, 2020, 02:27:04 pm »
Her meslek grubunda olduğu gibi Ahşap Cnc Makinesini kullanmak da uzmanlık gerektirmektedir. Bu mesleği tercih etmek isteyen kişilerin hangi şartlara sahip olması gerektiği ve hangi eğitimlerden geçmesi gerektiği büyük önem taşımaktadır. Öncelikle bir el beceresi gerektiren bu mesleği icra etmek isteyen kişinin ahşap işleme makineleri ile ilgili bilgi sahibi olması şarttır.
Ahşap İşleme Cnc Makinesi Operatörü olmak isteyen kişinin hem teknik resim çizip hem de ölçülendirebilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu mesleği icra etmek isteyen kişiler iş güvenliği konusunda yeterli eğitimleri almış olmalıdır. Zira Ahşap İşleme Cnc Makinesi Operatörü mesleği için iş güvenliği için yeterli bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir.

Bu meslek tanımı itibariyle hem el ile hem de çeşitli makineler yardımıyla işlenmek istenen mobilya parçalarını rendeleyebilmeli, sistireleyebilmeli, zımparalayabilmeli ve temizleyebilmelidir. Ahşap işlerken sürdüreceği bu işlemleri aldığı iş güvenliği eğitimindeki bilgileriyle birlikte sürdürebilmelidir. Dolayısıyla bu mesleği icra etmek isteyen kişinin birçok anlamda nitelikli olması gerekmektedir.

Ahşap işleme makinesi operatörü olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de bu meslek için belirli bir eğitim düzeyinin aranıp aranmadığıdır. Sektöre göre değişiklik gösterebileceği gibi operatörlük mesleği için aranan eğitim düzeyi minimum ilkokul mezunudur. Ayrıca bu meslekte ayrı ayrı sektörlerde çalışabildiği için gruplara ayrılmaktadır. Her gruba uygun bir sektör belirlenmiştir.

15
General Discussion / Bakır Mutfak Ürünlerinin Kullanımı
« on: September 24, 2020, 01:26:40 pm »
Bakır elementi endüstri, teknoloji gibi farklı alanlarda kullanılabildiği gibi hemen hemen her evin mutfağında da karşımıza çıkmaktadır. Kaliteli ve güvenilir bir yerden temin edilen bakır eşyaların çelik ve teflon ürünlerine kıyasla insan sağlığına daha yararlı olduğu belirtilmektedir. Düzenli olarak kalaylama işlemi gören ve bakımları gerçekleştirilen bakır ürünlerde pişirilen yiyecek ve içecekler daha lezzetli olmaktadır. Bu da bakırların özellikle mutfakta tercih edilmesini sağlamaktadır.

Bakır tencere ve bakır tava gibi ürünlerin ortalama 2-3 yılda bir kalay yapılması kesinlikle gerekmektedir. Ancak bakır çaydanlık, bakır kahve seti ve bakır şekerlik gibi devamlı su ile temas eden bakır eşyaların kalay yapılma gibi bir zorunluluğu yoktur. Ayrıca bakır şekerlik ve onun gibi süs bakır eşyalarının da kalay yapılması gerekmemektedir. Bu bakır mutfak eşyalarının kalay işlemi görme zorunluluğu olmasa da kararmalara ve matlaşmalara karşı düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekmektedir. Temizlikten kastedilen deterjanla yıkanıp kurumaya bırakılması değildir. Kararma veya matlaşma görüldüğü takdirde limon ve tuz ile bakır ürün ovulmalıdır.

Her mutfakta pratiklik ve kolaylık sağlayan bulaşık makinasında, bakır eşyaları yıkamaktan kesinlikle kaçınılmalıdır. Bu kolay yoldan bir temizlik sağlasa da uzun vadede bakır eşyaların hem kullanım süresini kısaltır hem de aşınmalara sebebiyet verebilir. Dolayısıyla bakır mutfak ürünlerinin elde yıkanması önerilmektedir. Böylece kararma, aşınma ve matlaşmaların önüne geçilebilecektir.

Pages: [1] 2 3